Herb PolskiBiuletyn informacji publicznejKontakt
Szukaj w serwisie
Biuletyn informacji publicznej
Krótko o szkole E-dziennik Rekrutacja gimnazjum Rekrutacja liceum Reytan na YouTube
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie Szkoła Główna
Handlowa
w Warszawie
Wydział Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego Wydział Filozofii
i Socjologii
Uniwersytetu
Warszawskiego
Centrum Łowicka
Centrum Łowicka
Institution Sainte-Croix, Provins, Francja
Institution Sainte-Croix
Provins, Francja
Serwkom
Serwkom
Matura 2017Egzamin Gimnazjalny 2017Reytaniacki Festiwal NaukiPodręcznikiRamowe plany nauczaniaKonsultacje nauczycieliMateriały dla uczniówOlimpiady i konkursyZajęcia pozalekcyjneKonkurs im. Ireneusza GugulskiegoKonkurs Polonistyczny 1939, 2012Konkurs Opowieść o szkoleProjekty, przedsięwzięcia itp.Egzaminy poprawkowe 2018Doradztwo zawodoweprojekt Michała Maszkowskiego

Konkurs Opowieść o szkole

Konkurs na „Opowieść o szkole”W roku szkolnym 2016/2017 w konkursie na "Opowieść o Szkole" wyróżnienie zdobył film, który stworzyli uczniowie klasy 3/6: Kamil Jurgilewicz - reżyser, Aleksandra Imbierska, Borys Weychert - Waluszko, Hanna Gozdek i Maria Mielańczuk. Gratulujemy!

Motto
Historia testis temporum
Historia świadkiem czasów

Czy interesuje Cię historia Twojej szkoły? Czy wiesz, co łączy Jerzego Axera, filologa klasycznego z Uniwersytetu Warszawskiego, aktorów Adama Ferencego, Mirosława Konarowskiego czy Mateusza Damięckiego, pierwszą damę Annę Komorowską? Reżyserów Janusza Zaorskiego czy Juliusza Burskiego, polityków - Ludwika Dorna czy Andrzeja Celińskiego? Mówią Ci coś nazwiska Ireneusz Gugulski, Jerzy Ratajczyk, Stefania Światłowska, Wiesław Żurawski? Czy czujesz niezwykłość Reytana?
Jeśli odpowiadasz TAK, to nasz konkurs jest dla Ciebie. Kapituła nagrody imienia prof. Światłowskiej, wraz z dyrekcją szkoły, zaprasza Was do poszukiwania niezwykłych ludzi związanych z Waszą szkołą i ich historii - i przedstawienia Waszej „Opowieści o szkole”. Zróbcie film, prezentację multimedialną lub tradycyjną na planszach. Może być to też broszura lub klasyczny referat.

Wybierzcie jedną z kategorii:

Nauczyciele - wychowawcy. Jacy byli? Jakie dobre wzory proponowali? Czy przekazywali je skutecznie? Jak teraz są pamiętani?

Wybitni reytaniacy. Co zawdzięczają swojej szkole? Na ile to, że uczyli się właśnie w Reytanie, wpłynęło na ich dalsze losy życiowe i zawodowe?

Ważne wydarzenia. Jak społeczność reytaniacka - nauczyciele, uczniowie, absolwenci - przeżywała przełomowe i trudne momenty polskiej historii: w 1956, 1968, 1976, 1981 czy 1989 roku? Jak sobie wtedy radziła? Co brało górę? Odwaga? Uległość? A może spotkacie świadków czasów jeszcze dawniejszych?

Każdy, kto chce wziąć udział w konkursie, niech się zgłosi do swego wychowawcy, historyka lub dyrekcji szkoły. A autorzy najlepszych prac mogą liczyć na atrakcyjne nagrody oraz możliwość zaprezentowania swoich dzieł w dniu uroczystego wręczenia nagrody imienia prof. Światłowskiej (zazwyczaj w pierwszej połowie kwietnia).
Może to być na przykład opowieść o naszej patronce. Uczyła w szkole łaciny i greki, ale i szacunku dla ojczyzny, prawdy, piękna języka i literatury. Pokazywała, jak żyć mądrze, szlachetnie i uczciwie. I sama dawała przykład prawości i odwagi, za co zwolniono ją z pracy. Ale opowieść może być o kimś innym, związanym z Reytanem.
Jury konkursu tworzą członkowie kapituły nagrody imienia Stefanii Światłowskiej: Jan Cywiński, Małgorzata Naimska i Paweł Sawicki oraz dyrektor Seweryn Szatkowski. Gotowe prace należy składać w sekretariacie szkoły do końca marca.

Załączniki:

Konkurs.pdf