Reytaniacki Klub Górski BIAŁY SŁOŃ

Reytaniacki Klub Górski „Biały Słoń” powstał jesienią 2006 roku. Założycielem Klubu jest nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w warszawskim Gimnazjum i Liceum im. Tadeusza Reytana, pan profesor Łukasz Kusiak.

W ramach działalności Klubu staramy się organizować:
- wykłady i zajęcia ćwiczeniowe, przygotowujące do wypraw górskich,
- spotkania ze znanymi alpinistami,
- wyjścia na sztuczną ściankę wspinaczkową,
- wyjazdy na skałki (z kursem wspinaczkowym),
- rajdy rowerowe i wycieczki narciarskie,
- wakacyjne wyjazdy w góry innych państw europejskich.

Kontakt:
Łukasz Kusiak
e-mail: lukkus@wp.pl

Wyprawa 2017.

Członkowie Reytaniackiego Klubu Górskiego "Biały Słoń" i prowadzący go prof. Łukasz Kusiak spędzili kilka dni majowych (19-25.05.2017 r.) pod niebem dzikich gór Czarnohory, zdobywając najwyższe szczyty Ukrainy. Wyprawa była nie tylko tęsknotą za utraconą arkadią, ale również powrotem do źródeł.
Zachęcamy do przeczytania relacji z trudnej i pasjonującej wyprawy, a także obejrzenia zdjęć zamieszczonych poniżej.