Biuletyn informacji publicznejBiuletyn informacji publicznejKontakt
Krótko o szkoleO GimnazjumO LiceumHistoriaDokumenty szkolneSukcesyDyrekcjaNauczycieleKontaktHarcerstwo - Czarna JedynkaPrzydatne linkiPlan Info StrategProjekt Wiem-Patrzę-Sprawdzam

Krótko o szkole

Jeżeli zależy Ci na dobrym przygotowaniu do matury, pomyśl o Reytanie. Zwłaszcza, jeżeli interesują Cię kierunki matematyczno-przyrodnicze, społeczne lub historia, do tych dziedzin bowiem należą wiodące przedmioty naszej Szkoły. Potwierdzają to wyniki ubiegłorocznych matur (2013): matematykę rozszerzoną zdaliśmy na 4 miejscu w Warszawie (podstawową na 3), wiedzę o społeczeństwie na 7, historię na 10, fizykę i chemię na 13, biologię na 15. Bardzo się zdziwiliśmy, kiedy w rankingu „Perspektyw”, w rubryce „Matura – przedmioty dodatkowe”, znaleźliśmy znacznie wyżej od nas szkoły, które maturę z przedmiotów dodatkowych zdały dużo słabiej. Ranking ten niestety w większym stopniu uwzględnia kryteria ilościowe (liczbę uczniów zdających przedmioty dodatkowe) niż jakościowe (średnie wyniki uzyskane z tych przedmiotów).
O tym, że uczymy skutecznie przekonasz się także, jeśli zajrzysz na stronę www.ewd.edu.pl. Zobaczysz, że po trzech latach nauki w Reytanie zdasz maturę równie dobrze jak Twoi koledzy z innych najlepszych liceów w Warszawie.
Jeżeli interesują Cię przedmioty humanistyczne, będziesz mógł uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z polskiego, filozofii, logiki, retoryki, greki i łaciny, muzyki i plastyki. Jeżeli znajdziesz jeszcze kilku chętnych, pomożemy Ci zorganizować zajęcia pozalekcyjne z dowolnego przedmiotu.
Jeżeli lubisz sport, będziesz mógł grać na naszym nowym boisku w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i nożną; będziesz mógł uczestniczyć w spływach kajakowych, obozach narciarskich, wędrówkach po górach, w obozach skałkowych i jeździeckich, a także w rejsach żeglarskich. Codziennie po lekcjach odbywają się w naszej Szkole zajęcia z rozmaitych sztuk walki: karate, aikido, capoeira i krav maga. Wszystko zależy od Ciebie.
Będziemy od Ciebie dużo wymagać, zależy nam na rzetelnej pracy i Twoich dobrych wynikach na maturze, możesz być jednak pewien, że spotkasz się w Reytanie z życzliwością i pomocą. Każdy z nauczycieli pełni raz w tygodniu dyżur, podczas którego każdy uczeń Szkoły może się do niego zwrócić z prośbą o pomoc. Proponujemy więc coś w rodzaju bezpłatnych korepetycji dla tych, którzy mają kłopoty w nauce. Tym, którzy zdecydują się na udział w olimpiadach przedmiotowych, zapewniamy pomoc merytoryczną i indywidualne potraktowanie wymagań z innych przedmiotów.
Nasi uczniowie co roku, w anonimowej ankiecie, oceniają pracę swoich nauczycieli. Nieregularnie, ale niezmiennie przez nas wspierane, ukazuje się pismo „ReytanLuz” – wolna, niepoddana żadnej cenzurze gazeta szkolna.
Jeżeli wybierzesz naszą Szkołę, spędzisz tu trzy lata w przyjaznej atmosferze i w dobrym towarzystwie. Dołączysz do grona wybitnych absolwentów tej Szkoły i przekonasz się, że będziesz mógł liczyć na życzliwość także z ich strony.

Reytaniakiem być, część 1

Reytaniakiem być, część 2