Konkurs TALENT - Gimnazjum

Konkurs „Talent”

Dyrekcja Gimnazjum Dwujęzycznego Nr 59 ogłasza z dniem 3 kwietnia 2003 r. rozpoczęcie Konkursu „Talent” dla wszystkich gimnazjalistów.

REGULAMIN

1. Laureatem konkursu „Talent” w poszczególnych kategoriach może zostać każdy uczeń Gimnazjum Dwujęzycznego Nr 59, który wykazuje wyjątkowe zdolności w danym przedmiocie. Należy podkreślić fakt, iż nie chodzi tutaj o wysoką średnią ocen, co często łączy się z godną pochwały pracowitością ucznia, lecz raczej o autentyczny talent rozpoznany przez nauczyciela przedmiotu.

2. Każdy nauczyciel może nominować do pierwszej nagrody dowolną liczbę osób w danej klasie lub grupie – do dnia 15 kwietnia każdego roku nauczyciel ogłasza listę nominowanych uczniów.

3. Uczeń może zdobyć „Talent” z danego przedmiotu tylko raz w trzyletnim cyklu nauki w Gimnazjum.

4. Ostateczne wyniki konkursu ogłaszane są w dniu zakończenia roku szkolnego: nauczyciel typuje spośród nominowanych jednego ucznia z danego przedmiotu w danej klasie lub grupie. Do czasu uroczystości decyzja nauczyciela dotycząca nominacji pozostaje tajemnicą.

5. „Talenty” przyznawane są przez nauczycieli uczących następujących przedmiotów:
- język polski,
- historia,
- geografia,
- wiedza o społeczeństwie,
- język angielski,
- język niemiecki,
- język rosyjski
- język francuski,
- matematyka,
- fizyka,
- chemia,
- biologia,
- plastyka,
- informatyka,
- muzyka.

6. Dyrektor Zespołu Szkół Nr 61 powołuje każdego roku do dnia 10 czerwca Kapitułę Konkursu „Talent”, której członkowie zatwierdzają zdobywców „Talentów” w po-szczególnych kategoriach. W skład Kapituły wchodzą przedstawiciele dyrekcji i grona pedagogicznego.

7. Zwycięzcy konkursu „Talent” w poszczególnych kategoriach nagradzani są w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego pamiątkowymi dyplomami wręczanymi przez dyrekcję Szkoły i nauczycieli.