DzwonkiKalendarz szkolnyBachotek - integracja klas pierwszych GimnazjumBiała szkoła - GimnazjumWymiana z FrancjąNagroda im. Stefanii ŚwiatłowskiejPsycholog i pedagogwycieczkiMANEWRDzień Sportu Imieniny PatronaKonkurs na świąteczny wystrój sal lekcyjnychWarszawska Liga Debatancka GimnazjówDzień Pączka 2016Bal Trzecioklasistów 2016 i 2017zakończenie roku szkolnego 2016/2017Reytaniak rokuŚwiatowy Dzień PoezjiTydzień Konstytucyjny

Wymiana z Francją

Od 2006 roku Reytan współpracuje z francuską szkołą "Institution Sainte-Croix" z przepięknego, średniowiecznego miasteczka Provins. Szkoła istnieje już 150 lat, a całkiem współczesne lekcje odbywają się w XVI-to wiecznych murach. Podczas wymiany mieszkamy u rodzin uczniów, z którymi przedtem korespondujemy po angielsku. Nasi francuscy koledzy przyjeżdżają do nas z rewizytą, zwykle wiosną i mamy nadzieję, że, tak jak my we Francji, spędzą u nas niezapomniane chwile.
Poza uroczym Provins, Reytaniacy oglądają Paryż ze szczytów Wieży Eiffle'a, Łuku Triumfalnego i wzgórza Montmartre oraz imponujący, kapiący od przepychu Versaille. Uczestniczą też w lekcji średniowiecznej kaligrafii i niezwykłym pokazie historycznym z udziałem wyszkolonych sokołów i orłów. Nawiązujemy przyjaźnie, z których wiele przetrwa dłużej niż czas szkolnej wymiany - mamy przynajmniej taką nadzieję.

Zdjęcia z wizyty uczniów Reytana w szkole francuskiej X 2012'

Zdjęcia z wizyty uczniów Reytana w szkole francuskiej X 2010'