Stowarzyszenie AbsolwentówWybitni AbsolwenciProfesor STEFANIA ŚWIATŁOWSKAProfesor IRENEUSZ GUGULSKItestPożegnanie Antka Marczewskiego

Profesor STEFANIA ŚWIATŁOWSKA

>>> Zobacz też Nagroda im. Stefanii Światłowskiej

NEKROLOG DYREKCJI I GRONA PEDAGOGICZNEGO

6 sierpnia 2009 zmarła w wieku 95 lat

ŚP. PROFESOR STEFANIA ŚWIATŁOWSKA

w latach 1947-1982 nauczycielka łaciny, greki, a także angielskiego i wielu innych przedmiotów w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Reytana w Warszawie, wicedyrektor w roku szkolnym 1959/1960,
współautorka Małego słownika polsko-łacińskiego.

Od 1936 roku nauczycielka szkół warszawskich. W 1939 specjalnie wróciła do stolicy, by towarzyszyć uczennicom swojej ówczesnej szkoły w czasie oblężenia miasta; w latach II wojny światowej uczyła na tajnych kompletach, usunięta z pracy za podpisanie listu protestacyjnego do władz w 1977 roku.

Wzór wiedzy, rzetelności, wierności i odwagi; Nauczycielka, której nieopisanie wiele zawdzięczają Szkoła, nauczyciele, uczniowie i Polska.

Pogrzeb Pani Profesor odbędzie się w Żyrardowie w poniedzialek, 10 sierpnia. Poprzedzi go Msza Święta odprawiona o godz. 13.00 w kościele w Żyrardowie przy ul. Kościelnej 12.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie

NEKROLOG ABSOLWENTÓW REYTANA

Non omnis moriar.
Horacy, Carm. III, 30

W dniu 6 sierpnia 2009 r. odeszła od nas w wieku 95 lat Nasza Stefa

ŚP. Profesor Stefania Światłowska

długoletni Pedagog VI Liceum Ogólnoksztalcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie, niezapomniana dla wielu pokoleń (1947-1982) Reytaniaków wdzięcznych za Jej troskę; choć surowa, zawsze sprawiedliwa.
Do końca zadziwiała jasnością żywego umysłu, zatroskanym zainteresowaniem losami swych wychowanków i dzielnością, z jaka stawiała czoła dolegliwościom upływającego czasu.
Niech spoczywa w pokoju, dalej doglądając nas z 'Góry'!

GRATIAS AGIMUS QUAM MAXIMAS. REQUIESCAT IN PACE!

Pogrążeni w smutku i połączeni w nim z Rodziną

Reytaniaczki i Reytaniacy

Pogrzeb Pani Profesor odbędzie się w Żyrardowie w poniedziałek, 10 sierpnia. Poprzedzi go Msza Święta o godz. 13.00 w kościele w Żyrardowie przy ul. Kościelnej 12.