Klub kajakowy

Reytaniacki Klub Kajakowy

Pierwszy spływ kajakowy, który został zorganizowany dla uczniów naszej szkoły odbył się na wakacjach 1984 roku, rzeką Kurtyną kajakami drewnianymi. Od 1985 odbywały się 2 - 3 spływy wakacyjne. Zainaugurowaliśmy udział młodzieży naszego liceum w dużych, ważnych imprezach kajakowych takich jak: Międzynarodowy Spływ Kajakowy na Dunajcu i Popradzie, Maraton Zegrzyński, Międzynarodowa Wda, Złote liście na rzece Radunia. Później zaczęły się 2 - 4-dniowe spływy weekendowe.

W 1987 roku powstał Klub Turystyki Kajakowej „Reytan”.

Klub posiada dużą ilość sprzętu:
- kajaki jednoosobowe
- kajaki dwuosobowe
- kapoki
- wiosła
- przyczepy kajakowe
- sprzęt biwakowy
Od tego czasu organizowane są spływy:
- weekendowe, trwające od 2 do 6 dni, takimi rzekami jak: Świder, Pilica, Bug, Dunajec, Łyna itd.
- wakacyjne, dwutygodniowe dla młodzieży, takimi rzekami jak: Brda, Wda, Drawa, Krutynia, Drwęca itd.
- wakacyjne, dwutygodniowe dla absolwentów, trudniejszymi polskimi rzekami, jak Łupawa, a także szlakami Litwy

Corocznie w spływach uczestniczy około 200 osób. Najaktywniej, najdłużej i najbardziej związani z Klubem absolwenci „Reytana” to; Marek Chmielewski, Tadeusz Piotrowski, Eiiza i Wojtek Maniewscy, Agata Engel, Wojtek Mazurek, Gaweł Boguta, Piotr Matysiak i wielu, wielu innych. Większość z nich ukończyła kursy instruktora turystyki kajakowej i zdobyła uprawnienia do prowadzenia tych specjalistycznych imprez.

Spływy kajakowe cieszą się naprawdę dużą popularnością - wśród młodzieży jest wielu prawdziwych fanów kajakarstwa. Wszelkich informacji na temat działalności Klubu udziela zainteresowanym Marek Engel, opiekun Klubu, nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole. Autor hasła, które zdobyło dużą popularność wśród młodzieży: „Każdy Reytaniak pływa na kajakach i jeździ na nartach”.

Kontakt z opiekunem Klubu:
Telefon: (22) 847-96-62
Telefon komórkowy: 502-295-158