Herb PolskiBiuletyn informacji publicznejKontakt
Szukaj w serwisie
Biuletyn informacji publicznej
Krótko o szkole E-dziennik Rekrutacja gimnazjum Rekrutacja liceum Reytan na YouTube
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie Szkoła Główna
Handlowa
w Warszawie
Wydział Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego Wydział Filozofii
i Socjologii
Uniwersytetu
Warszawskiego
Centrum Łowicka
Centrum Łowicka
Institution Sainte-Croix, Provins, Francja
Institution Sainte-Croix
Provins, Francja
Serwkom
Serwkom
Samorząd UczniowskiHarcerstwo - Czarna JedynkaKlub kajakowyReytaniacki Klub ŻeglarskiKonkurs TALENT - GimnazjumReytaniacka Liga ZadaniowaProjekt edukacyjny - GimnazjumReytaniacki Klub Górski BIAŁY SŁOŃ SPORTKrakusiKlasa akademicka SGHZmiana profiluWaplewoDebaty

Klub kajakowy

Reytaniacki Klub Kajakowy

Pierwszy spływ kajakowy, który został zorganizowany dla uczniów naszej szkoły odbył się na wakacjach 1984 roku, rzeką Kurtyną kajakami drewnianymi. Od 1985 odbywały się 2 - 3 spływy wakacyjne. Zainaugurowaliśmy udział młodzieży naszego liceum w dużych, ważnych imprezach kajakowych takich jak: Międzynarodowy Spływ Kajakowy na Dunajcu i Popradzie, Maraton Zegrzyński, Międzynarodowa Wda, Złote liście na rzece Radunia. Później zaczęły się 2 - 4-dniowe spływy weekendowe.

W 1987 roku powstał Klub Turystyki Kajakowej „Reytan”.

Klub posiada dużą ilość sprzętu:
- kajaki jednoosobowe
- kajaki dwuosobowe
- kapoki
- wiosła
- przyczepy kajakowe
- sprzęt biwakowy
Od tego czasu organizowane są spływy:
- weekendowe, trwające od 2 do 6 dni, takimi rzekami jak: Świder, Pilica, Bug, Dunajec, Łyna itd.
- wakacyjne, dwutygodniowe dla młodzieży, takimi rzekami jak: Brda, Wda, Drawa, Krutynia, Drwęca itd.
- wakacyjne, dwutygodniowe dla absolwentów, trudniejszymi polskimi rzekami, jak Łupawa, a także szlakami Litwy

Corocznie w spływach uczestniczy około 200 osób. Najaktywniej, najdłużej i najbardziej związani z Klubem absolwenci „Reytana” to; Marek Chmielewski, Tadeusz Piotrowski, Eiiza i Wojtek Maniewscy, Agata Engel, Wojtek Mazurek, Gaweł Boguta, Piotr Matysiak i wielu, wielu innych. Większość z nich ukończyła kursy instruktora turystyki kajakowej i zdobyła uprawnienia do prowadzenia tych specjalistycznych imprez.

Spływy kajakowe cieszą się naprawdę dużą popularnością - wśród młodzieży jest wielu prawdziwych fanów kajakarstwa. Wszelkich informacji na temat działalności Klubu udziela zainteresowanym Marek Engel, opiekun Klubu, nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole. Autor hasła, które zdobyło dużą popularność wśród młodzieży: „Każdy Reytaniak pływa na kajakach i jeździ na nartach”.

Kontakt z opiekunem Klubu:
Telefon: (22) 847-96-62
Telefon komórkowy: 502-295-158

Załączniki: