Matura 2017Egzamin Gimnazjalny 2017Reytaniacki Festiwal NaukiPodręcznikiRamowe plany nauczaniaKonsultacje nauczycieliMateriały dla uczniówOlimpiady i konkursyZajęcia pozalekcyjneKonkurs im. Ireneusza GugulskiegoKonkurs Polonistyczny 1939, 2012Konkurs Opowieść o szkoleProjekty, przedsięwzięcia itp.Egzaminy poprawkowe 2017Doradztwo zawodoweprojekt Michała Maszkowskiego

Reytaniacki Festiwal Nauki

Festiwal Nauki w Reytanie 2015'

Poniedziałek 21 IX
godz.11:00 - 12:00 "Witajcie w antropocenie - nowej epoce geologicznej" wykład Edwina Bendyka dla uczniów gimnazjum

Poniedziałek 21 IX
godz.12:00 -13:00 "Witajcie w antropocenie - nowej epoce geologicznej" wykład Edwina Bendyka dla uczniów liceum

Wtorek 22 IX
godz.10:00 -11.30 "Globalny problem czy globalna ściema? Wszystko o zmianach klimatu" wykład z quizem Marcina Popkiewicza dla uczniów gimnazjum

Wtorek 22 IX
godz.12:15-13:45 "Globalny problem czy globalna ściema? Wszystko o zmianach klimatu" wykład Marcina Popkiewicza dla uczniów liceum

Środa 23 IX
godz.13:00 -15:00 "Syria - raj utracony" film p.prof. Joanny Kołodziejczyk

Czwartek 24 IX
godz.10:00 -10:45 "Migracje w ujęciu historycznym" wykład p.prof. Piotra Sieberta

Piątek 2 X
godz.14:00 -15:00 "Dlaczego boimy się uchodźców?" rozmowa z Dawidem Cegiełką prawnikiem zajmującym się pomocą prawną dla uchodźców przybywających do Polski.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Festiwal Nauki 2014, czyli wydarzenia naukowe i kulturalne, w których uczniowie Zespołu Szkół Nr 61 wzięli udział:
I. Kino „Atlantic” (kl. 1/4, kl. 2/3, kl. 2/4)
II. Millennium Plaza – Niewidzialna Wystawa ( kl. 2A, kl. 2B)
III. Arboretum SSGW w Rogowie – Bioróżnorodność drzew i krzewów (kl. 2/5)
IV. Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego – lekcja pokazowa: Jak rośliny się ruszają? (kl. 2/5)
V. Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW – wykład: Ciekłe nośniki gazów, czyli sztuczna krew i oddychanie cieczą
VI. Kino, film Miasto 44 (kl. 3/3, kl. 3/2, kl. 2/4, kl. 1/2, kl. 2A, 3C)
VII. Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku (kl. 3/1)
VIII. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego (kl. 2/6)
IX. Centrum Sztuki Współczesnej (kl. 1/3)
X. Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej (kl. 2/2)
XI. Escape Rooms–wycieczka rowerowa po Starej Pradze (kl. 3/4)
XII. Kino Luna (kl. 1B)
XIII. Muzeum Narodowe – Masoneria (kl. 1/4, kl. 3/6)
XIV. Kino Iluzjon, film Chłopczyca (kl. 2B)
XV. Muzeum Powstania Warszawskiego - Pamiętnik z Powstania Warszawskiego (kl. 2/6)
XVI. Biebrzański Park Narodowy (kl. 1/6)
XVII. Muzeum Sztuki Nowoczesnej (kl. 3B)
XVIII. Muzeum Narodowe (kl. 3/1, kl. 3/5)
XIX. Wydział Fizyki UW, Wykład inauguracyjny: Matematyka i fizyka dźwięku i muzyki (kl. 1/1)

Festiwal Nauki w Reytanie, edycja 2009 - wrześniowe imprezy organizowane przez nauczycieli i uczniów z udziałem ciekawych gości!

Szczególnie polecamy spotkania z Romanem Paszke oraz debatę oxfordzką z udziałem prof. Pawła Śpiewaka w roli moderatora.

------------------------------------------
Spotkanie z Kapitanem Romanem Paszke
23 września'09 gościem Reytana był kapitan Roman Paszke, wybitny żeglarz, który w 2001 r. zajął 4 miejsce w okołoziemskich regatach The Race, opływając świat w 99 dni, 12 godzin i 31 minut.

------------------------------------------
Debata oksfordzka z udziałem prof. Pawła Śpiewaka

30 września, profesor Paweł Śpiewak z Instytutu Socjologii UW przeprowadził w Reytanie dyskusję, której tematem były różne projekty ustawy regulującej kwestię sztucznego zapłodnienia in vitro. Dyskusja ta miała być okazją do zastanowienia się nad szerszym zagadnieniem neutralności światopoglądowej państwa oraz relacji państwo - Kościół. Była to pierwsza w naszej Szkole debata z cyklu tzw. debat oksfordzkich, mających pomagać nam w kształtowaniu umiejętności prowadzenia publicznej dyskusji. Pomysłodawcą i organizatorem spotkania był pan Bartłomiej Sienkiewicz, analityk i publicysta, stały współpracownik "Tygodnika Powszechnego".