Krótko o szkoleO GimnazjumO LiceumHistoriaDokumenty szkolneSukcesyDyrekcjaNauczycieleKontaktPrzydatne linkiPlan Info StrategProjekt Wiem-Patrzę-SprawdzamOgłoszeniaYES - WE CAN

O Gimnazjum

Nasze Gimnazjum funkcjonuje w VI L.O. im. Tadeusza Reytana, które kilkanaście lat temu obchodziło 100-lecie istnienia. Począwszy od roku szkolnego 2008/09 jesteśmy Gimnazjum Dwujęzycznym, bez rejonu.

1. Nasz budynek

Jest ogromny, jeden z największych wśród warszawskich szkół. Lekcje odbywają się w salach oraz w pracowniach przedmiotowych: 2 informatycznych, 2 biologicznych, 2 chemicznych, 2 fizycznych, 2 geograficznych, plastycznej, w salach gimnastycznych, siłowni i na nowym i starym boisku szkolnym.

2. Kadra nauczycieli i inni pracownicy Szkoły

• Dyrektor Zespołu – dr Seweryn Szatkowski jest nauczycielem filozofii.
• Zastępcy dyrektora:
- Małgorzata Tudek jest nauczycielką wiedzy o społeczeństwie;
- Halina Grędzińska jest germanistką;
Grono pedagogiczne Liceum i Gimnazjum liczy 70 nauczycieli.
• Grono pedagogiczne Gimnazjum i Liceum jest wspólne, co gwarantuje wysoki poziom nauczania i wymagań stawianych uczniom.
• W bibliotece szkolnej liczącej ok. 32000 woluminów pracują 3 panie bibliotekarki.
• W czytelni można w ciszy i spokoju uczyć się, pracować przy komputerze lub uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi ludźmi organizowanymi np. w ramach "Otwartej Szkoły".
• Sekretariat Gimnazjum (skrzydło B) prowadzi pani Maryla Celej.
• W szkole zatrudnionych jest ponadto 17 pracowników administracji i obsługi.
• W gabinecie lekarskim nad zdrowiem uczniów czuwa pielęgniarka - pani Marzena Bors.
• Szkoła ma ochronę, która odpowiada za bezpieczeństwo uczniów.
• Szafki dla uczniów Gimnazjum znajdują się w szatni po stronie B.

3. Uczniowie

W naszym Gimnazjum uczniowie uczą się w siedmiu oddziałach: dwóch klasach trzecich, dwóch drugich i trzech pierwszych. Wszystkie te klasy to oddziały z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego: 5 godzin języka tygodniowo oraz elementy innego przedmiotu nauczane dwujęzycznie (obecnie: chemia, biologia). Jako Gimnazjum Dwujęzyczne prowadzimy nabór wyłącznie do klas dwujęzycznych. Nasza Szkoła nie ma ustalonego rejonu - rekrutujemy uczniów z całej Warszawy i okolic. We wszystkich klasach nauczany jest obowiązkowo drugi język obcy, do wyboru: niemiecki, rosyjski lub francuski. W sumie w Gimnazjum uczy się 204 uczniów. W Liceum jest 544 uczniów w 18 klasach. Nie profilujemy klas, natomiast staramy się tak kierunkować zainteresowania uczniów, by kończąc Gimnazjum nie mieli trudności z podjęciem decyzji o profilu dalszego kształcenia.

4. Co oferujemy poza rzetelną realizacją programu nauczania?

Przedmiotowe koła zainteresowań: matematyczne, historyczne, wos-u, muzyczne, biologiczne, chemiczne, plastyczne informatyczne i języka łacińskiego, a także SKS.
Możliwość udziału w warsztatach integracyjnych dla uczniów klas pierwszych (początek września).
• Możliwość udziału w licznych imprezach sportowych, takich jak: obozy narciarskie – zimą (nasi nauczyciele mają uprawnienia instruktorów), spływy i obozy kajakowe, wyprawy żeglarskie i wędrówki górskie – wiosną i latem oraz przez cały rok aktywność w klubie jeździeckim "Krakusi".
Możliwość wzięcia udziału we wszystkich konkursach, jakie sobie tylko wymarzycie, począwszy od pierwszej klasy (liczni pierwszoklasiści zdobyli w naszej Szkole tytuły laureata w konkursach kuratoryjnych)
• Zajęcia na siłowni,
• Fachową opiekę psychologa szkolnego – pani Edyty Skorupskiej,
• Fachową opiekę pedagoga szkolnego – pani Jolanty Siemińskiej,
• Udział w sympatycznych, zakorzenionych w tradycji Szkoły imprezach, takich jak:
- Dzień Patrona (28.10. – imieniny Tadeusza)
- Ślubowanie i otrzęsiny dla klas pierwszych
- Tłusty czwartek, zwany przez uczniów "Dniem Pączka"
- Wigilie klasowe
- Msze reytaniackie w kościele Św. Michała
- Aktywny udział w dniu sportu
- Walentynki
- Wycieczki dydaktyczne
– Udział w Festiwalu Nauki w Reytanie
- Konkurs TALENT
- Realizację sensownych inicjatyw, z którymi wystąpicie.

5. Czego oczekujemy od Was?

Mamy nadzieje, że Wy także chcecie być najlepsi! Chcemy mieć uczniów kreatywnych, mądrych, otwartych na świat i ludzi, kulturalnych oraz tolerancyjnych. Oczekujemy, że będziecie aktywnie uczestniczyć w życiu reytaniackiej społeczności. Mamy nadzieję, że dokonacie świadomego wyboru szkoły. Gdy już zostaniecie przyjęci do naszej Szkoły, wybierzecie sobie we wrześniu znaczek Waszego rocznika, który towarzyszyć Wam będzie przez trzy lata, a po ukończeniu Gimnazjum otrzymacie odznakę absolwenta Gimnazjum Dwujęzycznego Nr 59. Po świetnie zdanym egzaminie w trzeciej klasie Gimnazjum będziecie mogli i – mamy nadzieję – chcieli kontynuować naukę w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Reytana.

Załączniki: