Herb PolskiBiuletyn informacji publicznejKontakt
Szukaj w serwisie
Biuletyn informacji publicznej
Krótko o szkole E-dziennik Rekrutacja gimnazjum Rekrutacja liceum Reytan na YouTube
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie Szkoła Główna
Handlowa
w Warszawie
Wydział Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego Wydział Filozofii
i Socjologii
Uniwersytetu
Warszawskiego
Centrum Łowicka
Centrum Łowicka
Institution Sainte-Croix, Provins, Francja
Institution Sainte-Croix
Provins, Francja
Serwkom
Serwkom
Rekrutacja GimnazjumRekrutacja LiceumEgzaminy uzupełniające do Liceum

Rekrutacja Liceum

Zapraszamy na Dzień Otwarty kandydatów do klas pierwszych w roku szkolnym 2019/2020 i ich rodziców (opiekunów prawnych) w piątek, 26. kwietnia 2019 roku:


-godz. 17:30 - spotkanie informacyjne - Liceum trzyletnie (po ukończeniu gimnazjum) - sala gimnastyczna A,

-godz. 19:30 - spotkanie informacyjne - Liceum czteroletnie (po ukończeniu ośmioletniej szkoły podstawowej) - sala gimnastyczna A.W roku szkolnym 2019/2020 planujemy utworzyć 14 oddziałów klas pierwszych:
- 7 oddziałów dla absolwentów gimnazjum (Liceum trzyletnie),
- 7 oddziałów dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej (Liceum czteroletnie).

Zakładana liczba uczniów w jednym oddziale: 36.Oferta edukacyjna, w tym zasady i harmonogram rekrutacji 2019/2020 do VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie znajduje się w załączniku.


Zapraszamy do Reytana!

Jeżeli zależy Ci na dobrym przygotowaniu do matury, pomyśl o Reytanie. Zwłaszcza, jeżeli interesują Cię kierunki matematyczno-przyrodnicze, do tej kategorii bowiem należą wiodące przedmioty naszej szkoły.

W rankingu 25-lecia "Perspektyw" znaleźliśmy się na 14 miejscu i otrzymaliśmy tytuł „Szkoły Sukcesu”.

Największym naszym sukcesem są jednak wysokie miejsca, jakie zajmujemy w zestawieniu wyników pomiaru EWD (Edukacyjna Wartość Dodana). Znajdujemy się w ścisłej czołówce liceów publicznych w Warszawie, jeżeli chodzi o poziom nauczania matematyki oraz przedmiotów matematyczno-przyrodniczych ogółem. Jeżeli zajrzysz na stronę www.ewd.edu.pl zobaczysz, że po trzech latach nauki w Reytanie zdasz maturę równie dobrze jak Twoi koledzy z innych najlepszych liceów w Warszawie.

Jeżeli interesują Cię przedmioty humanistyczne, będziesz mógł uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z polskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii. Jeżeli znajdziesz jeszcze kilku chętnych, pomożemy Ci zorganizować zajęcia pozalekcyjne z dowolnego przedmiotu.

Jeżeli lubisz sport, będziesz mógł grać na naszym nowym boisku w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i nożną; będziesz mógł uczestniczyć w spływach kajakowych, obozach narciarskich, wędrówkach po górach, w obozach skałkowych i jeździeckich, a także w rejsach żeglarskich. Wszystko zależy od Ciebie.

Będziemy od Ciebie dużo wymagać, zależy nam na rzetelnej pracy i Twoich dobrych wynikach na maturze, możesz być jednak pewien, że spotkasz się w Reytanie z życzliwością i pomocą. Każdy z nauczycieli pełni raz w tygodniu dyżur, podczas którego każdy uczeń szkoły może się do niego zwrócić z prośbą o pomoc. Proponujemy więc coś w rodzaju bezpłatnych korepetycji dla tych, którzy mają kłopoty w nauce. Tym, którzy zdecydują się na udział w olimpiadach przedmiotowych, zapewniamy pomoc merytoryczną i indywidualne potraktowanie wymagań z przedmiotów.

Nasi uczniowie co roku, w anonimowej ankiecie, oceniają pracę swoich nauczycieli. Wolność myśli i słowa zapewnia też wydawane przez uczniów pismo „ReytanLuz”.

Jeżeli wybierzesz naszą szkołę, spędzisz tu trzy lata (absolwenci gimnazjum) lub cztery lata (absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej) w przyjaznej atmosferze i w dobrym towarzystwie. Dołączysz do grona wybitnych absolwentów tej szkoły i przekonasz się, że będziesz mógł liczyć na życzliwość także z ich strony.


Dzień otwarty dla kandydatów do VI LO - piątek, 26 kwietnia 2019 r.

WSPÓŁPRACA Z SGH
Liceum Reytana współpracuje ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie w ramach programu „Klasa akademicka SGH". W roku szkolnym 2018/2019 programem patronackim objęte zostały klasy 1/4 i 2/4 z rozszerzonym programem nauczania matematyki, geografii i języka angielskiego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej SGH .Szczegółowe informacje dotyczące elektronicznej rekrutacji do publicznych szkół ponadgimnazjalnych znajdują się na stronie Biura Edukacji m. st. Warszawy.
Informacja MEN.