Rekrutacja GimnazjumRekrutacja LiceumEgzaminy uzupełniające do Gimnazjum

Rekrutacja Liceum

Zapraszamy do Reytana

Jeżeli zależy Ci na dobrym przygotowaniu do matury, pomyśl o Reytanie. Zwłaszcza, jeżeli interesują Cię kierunki matematyczno-przyrodnicze, do tej kategorii bowiem należą wiodące przedmioty naszej szkoły.

W ogłoszonym w ubiegłym roku rankingu 25-lecia znaleźliśmy się na 14 miejscu i otrzymaliśmy tytuł „Szkoły Sukcesu”.

Największym naszym sukcesem są jednak wysokie miejsca, jakie zajmujemy w zestawieniu wyników pomiaru EWD (Edukacyjna Wartość Dodana). Znajdujemy się w ścisłej czołówce liceów publicznych w Warszawie, jeżeli chodzi o poziom nauczania matematyki oraz przedmiotów matematyczno-przyrodniczych ogółem. Jeżeli zajrzysz na stronę www.ewd.edu.pl zobaczysz, że po trzech latach nauki w Reytanie zdasz maturę równie dobrze jak Twoi koledzy z innych najlepszych liceów w Warszawie.

Jeżeli interesują Cię przedmioty humanistyczne, będziesz mógł uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z polskiego, filozofii, logiki, muzyki i plastyki. Jeżeli znajdziesz jeszcze kilku chętnych, pomożemy Ci zorganizować zajęcia pozalekcyjne z dowolnego przedmiotu.

Jeżeli lubisz sport, będziesz mógł grać na naszym nowym boisku w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i nożną; będziesz mógł uczestniczyć w spływach kajakowych, obozach narciarskich, wędrówkach po górach, w obozach skałkowych i jeździeckich, a także w rejsach żeglarskich. Codziennie po lekcjach odbywają się w naszej szkole zajęcia z rozmaitych sztuk walki: karate, aikido i capoeiry. Wszystko zależy od Ciebie.

Będziemy od Ciebie dużo wymagać, zależy nam na rzetelnej pracy i Twoich dobrych wynikach na maturze, możesz być jednak pewien, że spotkasz się w Reytanie z życzliwością i pomocą. Każdy z nauczycieli pełni raz w tygodniu dyżur, podczas którego każdy uczeń szkoły może się do niego zwrócić z prośbą o pomoc. Proponujemy więc coś w rodzaju bezpłatnych korepetycji dla tych, którzy mają kłopoty w nauce. Tym, którzy zdecydują się na udział w olimpiadach przedmiotowych, zapewniamy pomoc merytoryczną i indywidualne potraktowanie wymagań z innych przedmiotów.

Nasi uczniowie co roku, w anonimowej ankiecie, oceniają pracę swoich nauczycieli. Wolność myśli i słowa zapewnia też wydawane przez uczniów pismo „ReytanLuz”.

Jeżeli wybierzesz naszą szkołę, spędzisz tu trzy lata w przyjaznej atmosferze i w dobrym towarzystwie. Dołączysz do grona wybitnych absolwentów tej szkoły i przekonasz się, że będziesz mógł liczyć na życzliwość także z ich strony.

Dzień otwarty dla kandydatów do VI LO - piątek, 21 kwietnia 2017 r., godz. 18:00

WSPÓŁPRACA Z SGH
Liceum Reytana współpracuje ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie w ramach programu „Klasa akademicka SGH". W roku szkolnym 2017/2018 programem patronackim zostanie objęta klasa pierwsza z rozszerzonym programem nauczania matematyki, geografii i języka angielskiego (1/4). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej SGH . Zapraszamy kandydatów!

Zachęcamy do zobaczenia krótkiego filmu.

Szczegółowe informacje dotyczące elektronicznej rekrutacji do publicznych szkół ponadgimnazjalnych znajdują się na stronie Biura Edukacji m. st. Warszawy.