Rekrutacja GimnazjumRekrutacja Liceum

Rekrutacja Liceum

Zapraszamy do Reytana

Jeżeli zależy Ci na dobrym przygotowaniu do matury, pomyśl o Reytanie. Zwłaszcza, jeżeli interesują Cię kierunki matematyczno-przyrodnicze, do tej kategorii bowiem należą wiodące przedmioty naszej szkoły. Potwierdzają to wyniki ubiegłorocznych matur: matematykę rozszerzoną zdaliśmy na 6 miejscu w Warszawie, fizykę na 6, informatykę na 6, geografię na 8, chemię na 12, a biologię na 14. Bardzo dobrze jednak zdaliśmy także język polski – na 8 miejscu w Warszawie.
W zestawieniu wyników matur obejmującym ostatnie trzy lata jesteśmy na 6 miejscu z matematyki, na 9 z fizyki, 11 z geografii, 12 z chemii i biologii. Z innych przedmiotów też możemy być zadowoleni: z polskiego jesteśmy na 11 miejscu, z wiedzy o społeczeństwie i z historii na 14. W ubiegłym roku po raz pierwszy zdawaliśmy maturę dwujęzyczną z angielskiego i znaleźliśmy się na 5 miejscu w tym zestawieniu.
W rankingu „Perspektyw” w 2016 r. zajęliśmy 13 miejsce w Warszawie i 30 w Polsce.
W ogłoszonym w tym roku rankingu 25-lecia znaleźliśmy się na 14 miejscu i otrzymaliśmy tytuł „Szkoły Sukcesu”.
Największym naszym sukcesem są jednak wysokie miejsca, jakie zajęliśmy w zestawieniu wyników pomiaru EWD (Edukacyjna Wartość Dodana). Wśród 89 liceów publicznych w Warszawie nasze liceum zajęło 2 miejsce (tuż po Staszicu) jeśli chodzi o poziom nauczania matematyki, 3 miejsce w kategorii przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i 13 w kategorii przedmiotów humanistycznych. Gdyby zsumować punkty uzyskane w obu kategoriach znaleźlibyśmy się na 6 miejscu. Jeżeli zajrzysz na stronę www.ewd.edu.pl zobaczysz, że po trzech latach nauki w Reytanie zdasz maturę równie dobrze jak Twoi koledzy z innych najlepszych liceów w Warszawie.
Jeżeli interesują Cię przedmioty humanistyczne, będziesz mógł uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z polskiego, filozofii, logiki, muzyki i plastyki. Jeżeli znajdziesz jeszcze kilku chętnych, pomożemy Ci zorganizować zajęcia pozalekcyjne z dowolnego przedmiotu.
Jeżeli lubisz sport, będziesz mógł grać na naszym nowym boisku w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i nożną; będziesz mógł uczestniczyć w spływach kajakowych, obozach narciarskich, wędrówkach po górach, w obozach skałkowych i jeździeckich, a także w rejsach żeglarskich. Codziennie po lekcjach odbywają się w naszej szkole zajęcia z rozmaitych sztuk walki: karate, aikido i capoeiry. Wszystko zależy od Ciebie.
Będziemy od Ciebie dużo wymagać, zależy nam na rzetelnej pracy i Twoich dobrych wynikach na maturze, możesz być jednak pewien, że spotkasz się w Reytanie z życzliwością i pomocą. Każdy z nauczycieli pełni raz w tygodniu dyżur, podczas którego każdy uczeń szkoły może się do niego zwrócić z prośbą o pomoc. Proponujemy więc coś w rodzaju bezpłatnych korepetycji dla tych, którzy mają kłopoty w nauce. Tym, którzy zdecydują się na udział w olimpiadach przedmiotowych, zapewniamy pomoc merytoryczną i indywidualne potraktowanie wymagań z innych przedmiotów.
Nasi uczniowie co roku, w anonimowej ankiecie, oceniają pracę swoich nauczycieli. Wolność myśli i słowa zapewnia też wydawane przez uczniów pismo „ReytanLuz”.
Jeżeli wybierzesz naszą szkołę, spędzisz tu trzy lata w przyjaznej atmosferze i w dobrym towarzystwie. Dołączysz do grona wybitnych absolwentów tej szkoły i przekonasz się, że będziesz mógł liczyć na życzliwość także z ich strony.

Dzień otwarty dla kandydatów do VI LO - 8 kwietnia 2016 r., godz. 17.30

WSPÓŁPRACA Z SGH
Liceum Reytana współpracuje ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie w ramach programu „Klasa akademicka SGH". W roku szkolnym 2016/2017 programem patronackim zostanie objęta klasa pierwsza z rozszerzonym programem nauczania matematyki, geografii i języka angielskiego (1/4). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej SGH . Zapraszamy kandydatów!

Szczegółowe informacje dotyczące elektronicznej rekrutacji do publicznych szkół ponadgimnazjalnych znajdują się na stronie Biura Edukacji m. st. Warszawy.