Herb PolskiBiuletyn informacji publicznejKontakt
Szukaj w serwisie
Biuletyn informacji publicznej
Krótko o szkole E-dziennik Rekrutacja gimnazjum Rekrutacja liceum Reytan na YouTube
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie Szkoła Główna
Handlowa
w Warszawie
Wydział Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego Wydział Filozofii
i Socjologii
Uniwersytetu
Warszawskiego
Centrum Łowicka
Centrum Łowicka
Institution Sainte-Croix, Provins, Francja
Institution Sainte-Croix
Provins, Francja
Serwkom
Serwkom
Samorząd UczniowskiHarcerstwo - Czarna JedynkaKlub kajakowyReytaniacki Klub ŻeglarskiKonkurs TALENT - GimnazjumReytaniacka Liga ZadaniowaProjekt edukacyjny - GimnazjumReytaniacki Klub Górski BIAŁY SŁOŃ SPORTKrakusiKlasa akademicka SGHZmiana profiluWaplewoDebaty

Debaty

Jak uczcić tak ważną rocznicę, jaką jest 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości?

Oczywiście debatą oksfordzką! 08. listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się debata historyczna, w której udział wzięli uczniowie z naszego Liceum oraz z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica. Debatanci zmierzyli się z trudną tezą, dotyczącą tworzenia się granic niepodległego państwa polskiego. Nasza drużyna jako strona propozycji argumentowała na rzecz słuszności tezy „W 1921 roku Polska podczas pertraktacji w Rydze powinna kierować się koncepcją federalizacji zamiast inkorporacji terenów wschodnich”. Debatę w roli ekspertów oceniali p. prof. Łukasz Kusiak oraz p. prof. Adam Zmysłowski z XIV LO, a także licznie zgromadzona publiczność. Ze względu na wyrównany poziom i znakomite przygotowanie merytoryczne obu drużyn sędziowie nie mieli przed sobą łatwego zadania, ostatecznie jednak zwycięzcą debaty zostali nasi goście. Serdecznie gratulujemy drużynie XIV LO i czekamy na rewanż podczas Turnieju Debat Historycznych #mojaniepodległa w Krakowie!

Załączniki:

debata2.jpg