Biuletyn informacji publicznejBiuletyn informacji publicznejKontakt
Szukaj w serwisie
Krótko o szkole E-dziennik Rekrutacja gimnazjum Rekrutacja liceum Reytan na YouTube
Wydział Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego Wydział Filozofii
i Socjologii
Uniwersytetu
Warszawskiego
Centrum Łowicka
Centrum Łowicka
Institution Sainte-Croix, Provins, Francja
Institution Sainte-Croix
Provins, Francja
Serwkom
Serwkom
Rekrutacja GimnazjumRekrutacja Liceum

Rekrutacja Gimnazjum

Szanowni Państwo - Rodzice Kandydatów!

W dniu 5 kwietnia odbył się w naszym Gimnazjum dzień otwarty. Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Rodziców pytania:

• Jako Gimnazjum Dwujęzyczne jesteśmy szkołą bez rejonu, o przyjęcie do naszej Szkoły mogą się ubiegać wszyscy uczniowie klas szóstych bez względu na miejsce zamieszkania, czy zameldowania.
• W roku szkolnym 2014/15 otworzymy w naszym Gimnazjum dwie klasy pierwsze.
• Laureaci konkursów kuratoryjnych muszą przystąpić do sprawdzianu uzdolnień kierunkowych w dniu 13 maja. W ich przypadku nie ma żadnego znaczenia, jaki wynik osiągną – jako laureaci zostaną przyjęci do szkoły.
• Kandydaci przystępują do sprawdzianu uzdolnień kierunkowych w tej szkole, w której znajduje się najbardziej preferowany przez nich oddział dwujęzyczny.
• Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach z matematyki (21 maja) i z języka angielskiego (22 maja) organizowanych w naszej Szkole dla szóstoklasistów (dla obecnych piątoklasistów – za rok!). Konkursy te nie są obowiązkowe dla kandydatów, dają im jednak szansę uzyskania dodatkowych punktów w drugim etapie rekrutacji.
• Do udziału w tych konkursach będzie można się zgłosić w dniach 16 – 20 maja. W tych dniach aktywny będzie na naszej stronie internetowej www.reytan.edu.pl link do strony zgłoszeniowej, można też dokonać zgłoszenia drogą mailową (gimnazjum@reytan.edu.pl), telefonicznie lub pojawić się osobiście w sekretariacie Szkoły.
• Nasze Gimnazjum nie ma żadnego profilu, jest ogólnokształcące. Pracujemy zarówno z dziećmi uzdolnionymi humanistycznie, jak i matematycznie i przyrodniczo, o czym świadczy liczba laureatów i rodzaj konkursów kuratoryjnych, które wygrali.
• To Państwo zdecydują, jakiego drugiego obcego języka będą się uczyć Państwa dzieci w naszej Szkole. Mogą Państwo wybrać język niemiecki, francuski lub rosyjski, warunkiem utworzenia grupy językowej jest jej liczebność: musi liczyć co najmniej 7 uczniów (z tego powodu nie powstała w obecnych klasach pierwszych grupa języka rosyjskiego – zgłosiło się tylko 5 uczniów). Uczniowie będą w dniu 2 września pisać test poziomujący z języka niemieckiego i francuskiego, nie dotyczy to tych dzieci, które rozpoczynają naukę języka od podstaw.
• W dniu 1 września uczniowie obu klas pierwszych napiszą test poziomujący z języka angielskiego, na podstawie którego zostaną podzieleni na 4 międzyklasowe grupy językowe - być może o różnym stopniu zaawansowania (o tym zdecydują angliści).
• Biologia i chemia to przedmioty nauczane dwujęzycznie. O zakresie i procentowym udziale języka obcego we wprowadzanym materiale decyduje nauczyciel prowadzący. Dzięki dodatkowej godzinie lekcyjnej finansowanej z Rady Rodziców przez trzy lata nauki w Gimnazjum, nauczycielom udaje się bez problemu zrealizować materiał przedmiotu wprowadzając stopniowo fachowe słownictwo.
• Za certyfikaty językowe nie przyznajemy dodatkowych punktów w rekrutacji.Zasady i terminarz rekrutacji do Gimnazjum na rok szkolny 2014/15 znajdują się w załącznikach poniżej.

Publikujemy także Regulaminy konkursów z języka angielskiego i matematyki, które zorganizujemy dla uczniów klas szóstych - kandydatów do naszego Gimnazjum w dniach:
matematyka - 21 maja 2014 r., godz. 15.00
język angielski - 22 maja 2014 r., godz. 15.00

Zapisy: 16 - 20 maja 2014 r.

Poniżej do pobrania zadania z konkursu języka angielskiego z 2013 roku.


Rekrutacja do Gimnazjum będzie odbywała się za pośrednictwem elektronicznego systemu dostępnego pod linkiem (system dostępny od 1 kwietnia 2014 r.): >elektroniczna rekrutacja


Przydatne informacje dotyczące systemu elektronicznej rekrutacji oraz harmonogramu prac w systemie zamieszczone są także na stronie
Biura Edukacji (link)