Herb PolskiBiuletyn informacji publicznejKontakt
Szukaj w serwisie
Biuletyn informacji publicznej
Krótko o szkole E-dziennik Rekrutacja gimnazjum Rekrutacja liceum Reytan na YouTube
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie Szkoła Główna
Handlowa
w Warszawie
Wydział Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego Wydział Filozofii
i Socjologii
Uniwersytetu
Warszawskiego
Centrum Łowicka
Centrum Łowicka
Institution Sainte-Croix, Provins, Francja
Institution Sainte-Croix
Provins, Francja
Serwkom
Serwkom
Samorząd UczniowskiHarcerstwo - Czarna JedynkaKlub kajakowyReytaniacki Klub ŻeglarskiKonkurs TALENT - GimnazjumReytaniacka Liga ZadaniowaProjekt edukacyjny - GimnazjumReytaniacki Klub Górski BIAŁY SŁOŃ SPORTKrakusiKlasa akademicka SGHZmiana profiluWaplewoDebaty

Klasa akademicka SGH

10 grudnia 2018 roku "Klasa akademicka SGH" (1-4 LO) uczestniczyła w warsztatach realizowanych w ramach Programu "Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020" przez Dział Polityki Młodzieżowej Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu M. St. Warszawy "Nastolatek w samorządzie". Druga część warsztatów została zaplanowana na 14.12.2018 r.


09 listopada 2018 roku "Klasa akademicka SGH" (1-4 LO) wzięła udział w warsztacie "AFS Polska. Programy Międzykulturowe".12 października 2018 roku "Klasa akademicka SGH" - 1/4 Liceum uczestniczyła w warsztacie "Rola kreatywności w gospodarce 4.0" w ramach Warszawskiego Festiwalu Młodzieży. Zajęcia w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń prowadził Pan dr Dariusz Danilewicz z SGH.


14 maja 2018 roku "Klasa akademicka SGH" - 2/4 Liceum uczestniczyła w warsztacie o technologii blockchain #Blockchain4Everyone.

26 kwietnia 2018 roku "Klasa akademicka SGH" - 1/4 Liceum uczestniczyła w warsztacie o Programach Międzykulturowych AFS Polska.
20 kwietnia 2018 roku uczniowie "Klasy akademickiej SGH" - 1/4 Liceum wzięli udział w wykładzie Pani Prodziekan Studium Licencjackiego dr hab. Doroty Niedziółki, prof. SGH. Lekcja podstaw przedsiębiorczości dotyczyła współczesnych problemów demograficznych.05 kwietnia 2018 roku uczniowie "Klasy akademickiej SGH" 2/4 uczestniczyli w warsztacie poświęconym możliwości studiowania w Danii.Bieg SGH - 15 kwietnia 2018 roku.

15 marca 2018 roku odbył się "Dzień SGH w Reytanie".

"Klasy akademickie SGH" - 1/4 i 2/4 Liceum uczestniczyły w zajęciach moderowanych przez Pana dr Alberta Tomaszewskiego ze Szkoły Głównej Handlowej – „Biznes według nowych zasad” oraz warsztacie "Koalicji Prezesi Wolontariusze" prowadzonym przez Pana Michała Ciundziewickiego, prezesa JetLine „O sztuce prezentacji”.

Zainteresowani uczniowie uczestniczyli także w warsztacie w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości Zebra Tower w ramach realizacji projektu Biura Edukacji Urzędu M. St. Warszawy "START-UP JUMP Młodzieżowy Semestr Biznesowy".22 lutego 2018 roku "Klasy akademickie SGH" - 1/4 i 2/4 Liceum wzięły udział w warsztacie "System finansowy w Polsce" prowadzonym przez Pana Michała Łukaszewskiego i Pana Jana Walusia z Banku Gospodarstwa Krajowego. Celem zajęć było zapoznanie uczestników z funkcjonowaniem systemu finansowego w Polsce, różnymi formami oszczędzania i pożyczania pieniędzy.

10 listopada 2017 roku "Klasa akademicka SGH" - 1/4 Liceum uczestniczyła w warsztacie "Zimowa Szkoła Energii 2017" zorganizowanym przez SKN Energetyki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Celem zajęć było przedstawienie sytuacji sektora energetycznego w Polsce, źródeł energii oraz możliwości kariery zawodowej w sektorze."Porozmawiajmy o uchodźcach".

19 października 2017 roku zainteresowani uczniowie brali udział w wykładzie i dyskusji prowadzonej przez Panią Marię Złonkiewicz z portalu Uchodźcy.info. Celem wykładu było zapoznanie uczniów z aktami prawnymi i regulacjami dotyczącymi ochrony uchodźców, sytuacją uchodźców w Polsce i Europie oraz bieżącymi raportami i publikacjami. Dyskusja dotyczyła obecnego kryzysu migracyjnego w Europie.Warsztaty w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

17 października 2017 roku w Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego grupa uczniów z "Klasy akademickiej SGH" (2/4 Liceum) uczestniczyła w warsztatach "Jak osiągnąć sukces?" w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Celem zajęć było zdobycie wiedzy i umiejętności dotyczących zarządzania budżetem domowym i podejmowania decyzji finansowych.


Lekcja w Centrum Pieniądza NBP.

29 września 2017 roku klasa 1/4 w ramach realizacji projektu "Klasa akademicka SGH" oraz Festiwalu Nauki w Reytanie uczestniczyła w lekcji podstaw przedsiębiorczości w Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka w Warszawie. Dowiedzieliśmy się więcej o historii pieniądza i bankowości oraz o współczesnych zadaniach bankowości centralnej i funkcjonowaniu systemu bankowego.28 września 2017 roku "Klasy akademickie SGH (1/4 i 2/4 Liceum) oraz zaproszeni uczniowie wzięli udział w debacie o bezpieczeństwie energetycznym prowadzonej przez Pana Jacka Cichockiego i Jerzego Kurellę.


Uczniowie "Klasy akademickiej SGH" wzięli udział w projekcie “Lekcje ekonomii dla młodzieży”. W czwartek, 08 czerwca 2017 roku klasa 1/4 Liceum uczestniczyła w ramach podstaw przedsiębiorczości w lekcji “Po co nam ekonomia?” Celem warsztatów jest podnoszenie kompetencji uczniów z zakresu nauk ekonomicznych.


Od 30 maja do 01 czerwca 2017 roku "Klasa akademicka SGH" - (1/4 Liceum) brała udział w wycieczce edukacyjnej do Trójmiasta i Torunia. Zwiedzaliśmy m. in. Muzeum Emigracji w Gdyni, Westerplatte, Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Obserwatorium Astronomiczne UMK w Piwnicach oraz Stare Miasto w Toruniu.

21 marca 2017 roku w ramach realizacji projektu „Koalicja Prezesi-wolontariusze” odbył się dla "Klasy akademickiej SGH" warsztat poświęcony reklamie. Prowadzącym zajęcia był Pan Marek Kuzaka, Prezes Zarządu AMS S.A. w Warszawie.


14 marca 2017 roku w ramach realizacji projektu SF BCC “Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości” klasa 1/4 Liceum uczestniczyła w warsztacie dotyczącym kształtowania postaw przedsiębiorczych oraz efektywnego zarządzania. Zachęcamy uczniów do udziału w konkursie, który jest częścią projektu: "NZP".02 lutego 2017 roku „Klasa akademicka SGH” (1/4 Liceum) uczestniczyła w warsztacie prowadzonym przez Wolontariuszkę, Panią Katarzynę Wiśniewską z Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. w ramach realizacji projektu „SOCIAL INNOVATION RELAY”. Jest to międzynarodowy konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy odpowiadający na potrzebę społeczną prowadzony przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.


19 stycznia 2017 roku klasa 1/4 wzięła udział w dyskusji z rówieśnikami z Turcji i Włoch dotyczącej kultury i edukacji w Europie.05 grudnia 2016 roku, w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza, "Klasa akademicka SGH" (1-4 LO) wzięła udział w warsztacie "AFS Polska. Programy Międzykulturowe".O inwestycjach…
21 listopada 2016 roku w ramach realizacji projektu „Koalicja Prezesi-wolontariusze” odbyło się spotkanie z Panem Krzysztofem Prasałem, Prezesem Zarządu Domu Inwestycyjnego Xelion sp. z o.o. w Warszawie.
Klasa akademicka SGH (1-4 LO) uczestniczyła w warsztacie dotyczącym różnych możliwości inwestowania.
17 listopada 2016 roku, w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, "Klasa akademicka SGH" (1-4 LO) uczestniczyła w lekcji podstaw przedsiębiorczości prowadzonej przez pana Jana Majewskiego z Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ (Polska) S.A. w ramach realizacji programu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta firma”. Warsztat dotyczył funkcjonowania systemu bankowego w Polsce i na świecie.
Dzień później klasy 1-3 i 1-5 wzięły udział w warsztacie dotyczącym rynku ubezpieczeń prowadzonym przez Pana Dariusza Szymczaka z Pramerica Życie TUiR S.A.


10 listopada 2016 roku gościliśmy przedstawicieli Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, którzy opowiedzieli o uczelni, możliwościach kształcenia i zasadach rekrutacji.
W ramach realizacji projektu „Koalicja Prezesi-wolontariusze” uczniowie „Klasy akademickiej SGH” (1.4) wzięli udział w lekcji podstaw przedsiębiorczości prowadzonej przez Panią Annę Maj – eksperta rynku finansowego, b. Prezesa Zarządu PayTel S.A. w Warszawie. Zajęcia warsztatowe składały się z dwóch części i dotyczyły planowania własnej ścieżki kariery zawodowej oraz funkcjonowania systemu finansowego w Polsce.
Lekcja w Centrum Pieniądza NBP
30 września 2016 roku klasa 1/4 w ramach realizacji projektu "Klasa akademicka SGH" oraz Festiwalu Nauki w Reytanie uczestniczyła w lekcji podstaw przedsiębiorczości w Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka w Warszawie . Dowiedzieliśmy się więcej o historii pieniądza i bankowości oraz o współczesnych zadaniach bankowości centralnej i funkcjonowaniu systemu bankowego.