Herb PolskiBiuletyn informacji publicznejKontakt
Szukaj w serwisie
Biuletyn informacji publicznej
Krótko o szkole E-dziennik Rekrutacja gimnazjum Rekrutacja liceum Reytan na YouTube
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie Szkoła Główna
Handlowa
w Warszawie
Wydział Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego Wydział Filozofii
i Socjologii
Uniwersytetu
Warszawskiego
Centrum Łowicka
Centrum Łowicka
Institution Sainte-Croix, Provins, Francja
Institution Sainte-Croix
Provins, Francja
Serwkom
Serwkom
DzwonkiKalendarz szkolnyBachotek - integracja klas pierwszych GimnazjumBiała szkoła - GimnazjumWymiana z FrancjąNagroda im. Stefanii ŚwiatłowskiejPsycholog i pedagogwycieczkiMANEWRDzień Sportu Imieniny PatronaKonkurs na świąteczny wystrój sal lekcyjnychWarszawska Liga Debatancka GimnazjówDzień Pączka 2016Bal Trzecioklasistów 2016 i 2017zakończenie roku szkolnego 2016/2017Reytaniak rokuŚwiatowy Dzień PoezjiTydzień KonstytucyjnyBiblioteka

Warszawska Liga Debatancka Gimnazjów

Nasza drużyna gimnazjalna odniosła kolejne zwycięstwo w Warszawskiej Lidze Debatanckiej.
Tym razem udało nam się pokonać doświadczone Prywatne Gimnazjum im. Lauder-Morasha
w debacie poświęconej problemowi reprywatyzacji.


-----------------------------------------------------
W dniu 8 marca 2016 r. drużyna naszego Gimnazjum po raz kolejny uczestniczyła w rozgrywkach Warszawskiej Ligi Debatanckiej dla gimnazjów. Ze względu na specyfikę rundy, której tym razem tematem przewodnim był absurd, debatanci musieli wykazać się wyjątkowymi zdolnościami retorycznymi, wyobraźnią i oryginalnością. Z dumą informujemy, że nasza drużyna, w składzie: Tadek Poręba (2b), Gosia Hanecka (2b), Kuba Terlikowski (2b) i Janek Samocki (1c), odniosła trzecie z rzędu zwycięstwo i tym samym, jako pierwsza drużyna w tegorocznej WLD, ma już zapewnione wyjście z grupy oraz awans do rundy półfinałowej! Serdecznie gratulujemy!-----------------------------------------------------
W dniu 14 stycznia 2016 r. nasze Gimnazjum miało przyjemność pełnić funkcję gospodarza rozgrywek Warszawskiej Ligi Debatanckiej dla gimnazjów, organizowanej pod patronatem Prezydenta m. st. Warszawy. Naszymi gośćmi były drużyny oraz ich trenerzy z Gimnazjum Nr 50, Gimnazjum Nr 13 im. S. Staszica i z Prywatnego Gimnazjum Nr 22 im. Lauder-Morasha.
Publiczność, licznie zgromadzona w szkolnej Czytelni, miała możliwość obserwowania dwóch debat oksfordzkich, podczas których debatujące drużyny, prezentując wysoki poziom merytoryczny argumentacji i zdolności retoryczne, miały na celu przekonać sędziów do swojego stanowiska.
Wszystkim mówcom gratulujemy ciekawych wystąpień, a drużynie Reytana - kolejnego już zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach!

Gimnazjalistów zainteresowanych dołączeniem do szkolnej drużyny biorącej udział w Warszawskiej Lidze Debatanckiej, zapraszamy do udziału w Kole Debatanckim (czwartki, VIII lekcja, s. 46).

Agnieszka Świtalska