Matura 2017Egzamin Gimnazjalny 2017Reytaniacki Festiwal NaukiPodręcznikiRamowe plany nauczaniaKonsultacje nauczycieliMateriały dla uczniówOlimpiady i konkursyZajęcia pozalekcyjneKonkurs im. Ireneusza GugulskiegoKonkurs Polonistyczny 1939, 2012Konkurs Opowieść o szkoleProjekty, przedsięwzięcia itp.Egzaminy poprawkowe 2017Doradztwo zawodoweprojekt Michała Maszkowskiego

Projekty, przedsięwzięcia itp.

Day of EYP Poland at REYTAN VI LO.
18 i 19 listopada 2016 roku gościliśmy uczestników kolejnej sesji Europejskiego Parlamentu Młodzieży EYP Poland, którzy przygotowywali się do jednodniowego zgromadzenia 20 listopada 2016 roku. Zajęcia były okazją do zdobycia nowej wiedzy od profesjonalnych trenerów z różnych krajów i wymiany doświadczeń. Wszystkie warsztaty odbywały się w języku angielskim.

03 października 2016 roku odbyło się kameralne spotkanie z okazji dwudziestolecia przyznania Nagrody Nobla Wisławie Szymborskiej. W miłej atmosferze czytaliśmy dzieła Noblistki, była także "loteryjka fantowa" i piosenki Elli Fitzgerald.

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY NÀBOJ 2016
o zawodach
Náboj to międzynarodowe zawody matematyczne dla pięcioosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę. Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań. Na początku zawodów każda drużyna otrzymuje sześć zadań. Gdy tylko drużyna poprawnie rozwiąże którekolwiek z zadań, otrzymuje nowe. Odpowiedzi na zadania zazwyczaj są numeryczne. Drużyna, która poprawnie rozwiąże najwięcej zadań, wygrywa.Poziom trudności zadań jest adekwatny zarówno dla uczniów niedoświadczonych w konkursach matematycznych, jak i uczniów, którzy już odnosili sukcesy w Olimpiadzie Matematycznej. Jest to osiągnięte dzięki ustawieniu zadań wraz ze wzrastającym poziomem trudności. Zadania różnią się znacząco od standardowych problemów szkolnych, które zazwyczaj wymagają tylko zastosowania znanej metody. Zadania w Náboju wymagają inwencji i pomysłowości.
Náboj odbywa się równocześnie w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Pradze, Opawie, Bratysławie, Koszycach, Pasawie, Linzu, Budapeszcie i Veszprém.
W tym roku również uczniowie Gimnazjum i Liceum im. Reytana wzięli udział w tych zawodach. Szykujemy się do startu także za rok!

Uczeń naszego Liceum - Damian Pawlak - jest stypendystą VII edycji projektu "Regionalny program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych”.
Damian w swoim projekcie bada świadomość mieszkańców Warszawy na temat ochrony środowiska w stolicy. W załącznikach poniżej znajdziecie efekty pracy Damiana.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Uczeń naszego Gimnazjum - Michał Maszkowski - Jest stypendystą VII edycji "Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych".
Michał ​W swojej pracy badawczej zajmował się ​"Statystycznym badaniem zasięgu samolotów papierowych". W załączniku poniżej prezentacja z przebiegu i wyników badań Michała.

"Matematyka dla ciekawych świata"
>kliknij

Uczennice klas 1/1, 1/2 oraz 2/1 naszego Liceum brały udział w projekcie realizowanym przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego "Matematyka dla ciekawych świata" i zdobyły dla Reytana wyróżnienie!

Dziękujemy i gratulujemy!