Herb PolskiBiuletyn informacji publicznejKontakt
Szukaj w serwisie
Biuletyn informacji publicznej
Krótko o szkole E-dziennik Rekrutacja gimnazjum Rekrutacja liceum Reytan na YouTube
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie Szkoła Główna
Handlowa
w Warszawie
Wydział Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego Wydział Filozofii
i Socjologii
Uniwersytetu
Warszawskiego
Centrum Łowicka
Centrum Łowicka
Institution Sainte-Croix, Provins, Francja
Institution Sainte-Croix
Provins, Francja
Serwkom
Serwkom
« Powrót do strony głównej

Aktualności: List.

Szanowni Maturzyści, Uczniowie i Rodzice,

Niestety strajk szkolny nadal trwa. Martwimy się, że kolejny tydzień nie możemy prowadzić lekcji. Dziękujemy Państwu za zrozumienie, życzliwość i wyrazy wsparcia. Obecnie najpilniejszym problemem jest klasyfikacja maturzystów. Nauczyciele strajkujący w Reytanie nie podjęli jeszcze w tej sprawie decyzji. Dziś po południu spotkają się warszawskie komitety strajkowe. Będziemy dążyć do przyjęcia wspólnej strategii przez możliwie dużą grupę szkół przeprowadzających maturę, choć wiadomo, że niektóre licea zajęły już samodzielne stanowiska. O przyjętych rozwiązaniach poinformujemy Państwa niezwłocznie po ich ustaleniu.
Warto wiedzieć, że niewielkie modyfikacje dwóch rozporządzeń (Rozporządzenie MEN z 11 sierpnia 2013 roku w sprawie organizacji roku szkolnego i Rozporządzenie MEN z 21 grudnia 2016 w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego i egzaminu maturalnego) wystarczą do zmiany terminów klasyfikacji i egzaminów maturalnych. Nieprawdą są zatem pojawiające się w licznych mediach sugestie, że przez strajkujących nauczycieli maturzyści mogą być zmuszeni do powtarzania klasy lub pisania matury w przyszłym roku.
Podkreślamy, że w związku z akcją protestacyjną nauczycieli jeden z przywołanych przepisów został niedawno zmieniony tak, by poszerzyć listę osób (emerytów, strażaków, policjantów, duchownych, itp.) mogących pracować w zespołach nadzorujących egzaminy. Jeśli władza będzie chciała, może z łatwością zmienić terminy klasyfikacji i matur oraz zakończenia roku szkolnego.

Z poważaniem
Strajkujący Nauczycielki i Nauczyciele Reytana------------------------------------------------------
Dodany 16. kwietnia 2019 przez: PG

« Powrót do strony głównej