Aktualności: Debata historyczna na 100-lecie odzyskania niepodległości.

Jak uczcić tak ważną rocznicę, jaką jest 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości?
Oczywiście debatą oksfordzką! 08. listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się debata historyczna, w której udział wzięli uczniowie z naszego Liceum oraz z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica. Debatanci zmierzyli się z trudną tezą, dotyczącą tworzenia się granic niepodległego państwa polskiego. Nasza drużyna jako strona propozycji argumentowała na rzecz słuszności tezy „W 1921 roku Polska podczas pertraktacji w Rydze powinna kierować się koncepcją federalizacji zamiast inkorporacji terenów wschodnich”. Debatę w roli ekspertów oceniali p. prof. Łukasz Kusiak oraz p. prof. Adam Zmysłowski z XIV LO, a także licznie zgromadzona publiczność. Ze względu na wyrównany poziom i znakomite przygotowanie merytoryczne obu drużyn sędziowie nie mieli przed sobą łatwego zadania, ostatecznie jednak zwycięzcą debaty zostali nasi goście. Serdecznie gratulujemy drużynie XIV LO i czekamy na rewanż podczas Turnieju Debat Historycznych #mojaniepodległa w Krakowie!
Dodany 8. listopada 2018 przez: PG